Iskoristite ovo organsko gnojivo i doživjet ćete znatne prinose. Biljke nevjerojatno cvjetaju, a lišće ostaje živahno bez žućenja. Proces pripreme je izuzetno jednostavan.
Pogledajte vodič koji nudi YouTube kanal Simple & Easy. Jedini uvjet su ovi osnovni sastojci zajedno s vodom.
Potrebni su sljedeći sastojci: tri žlice čili papričice, jedna litra vode, jedna žlica tekućeg sapuna i dva do tri češnja češnjaka.
Procedure:
Čili papričicu sitno nasjeckajte zajedno s češnjakom, a potom oba sastojka pomiješajte u blenderu.
Pomiješajte tekući sapun i dobro promiješajte. Nakon toga smjesu procijedite kroz sito u zasebnu posudu i dodajte još vode.
Otopinu treba razrijediti u omjeru 1:1.
Procijeđenu smjesu ulijte kroz cjedilo u bočicu s raspršivačem, pa ju nanesite na biljke u ranim jutarnjim ili večernjim satima. Preporučljivo je suzdržati se od prskanja izravno na lišće, cvijeće i plodove.
Provedite ovaj postupak na tjednoj bazi. Dodatne pojedinosti potražite u videu na kraju članka.
Organsko gnojivo protiv korova
Potrebno je sljedeće: korov (idealno kopriva i maslačak), mala količina zemlje, voda sobne temperature i pola žličice suhog kvasca.
Procedure:
Izrežite korov na manje segmente. Zatim ih stavite u kantu.
Kantu treba napuniti do otprilike dvije trećine kapaciteta.
Zatim dodajte malu količinu zemlje jer sadrži bitne mikroorganizme koji olakšavaju fermentaciju. Nakon toga, otopite kvasac u čaši vode.
Zatim ga prebacite u kantu u kojoj se nalazi korov.
Za pripremu smjese napunite kantu kišnicom, zatim je pokrijte poklopcem i stavite na mjesto koje prima sunčevu svjetlost u trajanju od 3 do 4 dana. Važno je zapamtiti da svakodnevno promiješate sadržaj.
Kada se temperatura zraka kreće između 25 i 30 °C, gnojivo će biti brže pripremljeno. U biti, može se koristiti već od trećeg dana.
Nakon što je gnojivo pripremljeno, potrebno ga je pomiješati s vodom u omjeru razrjeđenja 1:10, što znači jedan dio gnojiva na deset litara vode. Ovo gnojivo se može koristiti za ishranu gotovo svih usjeva prisutnih u vašem vrtu.
Unatoč tome, pokazalo se posebno korisnim za usjeve poput krastavaca, paprike i rajčice. Preporučljivo je suzdržati se od primjene u većim količinama na korjenasto povrće, jer je njegov primarni učinak ubrzavanje rasta nadzemnih dijelova.
Za ostale usjeve preporučljivo je primijeniti ga dvotjedno prije početka zrenja, a mjesečna primjena tijekom faze zrenja bit će dovoljna.
Ovo gnojivo je postavljeno da zamijeni sve druge alternative.
Jednostavno ulijte 1 litru izravno na korijen. Ova prehrana osigurava biljkama dovoljnu opskrbu mikro i makroelementima, osiguravajući njihovu snagu i zdravlje. Kao rezultat možete očekivati obilnu žetvu.
BONUS ČLANAK:
ČOKOLADNI JAPANSKI VJETAR
**POTREBNI SASTOJCI:**
Za pripremu korejskog jela potrebni su sledeći sastojci: 9 belanaca, 300 grama šećera, prstohvat soli, 1 kašika limunovog soka i 1 kašika gustina.
Sastojci za krem od Lino Lade su: 9 žumanaca, 80 grama šećera, 500 mililitara mleka, 1 paket vanilin šećera, 60 grama gustog sastojka, 200 grama putera ili margarina, 200 grama kreme od Lino Lade i 5 litara zlata, krema.
**NAČIN PRIPREME:**
Ovaj recept uključuje više koraka; međutim, svaki korak igra ključnu ulogu u postizanju idealnog ukusa i konzistencije kolača.
**1. Priprema kore:**
Počnite sa pripremom belanaca. U prostranoj činiji umutite belanca sa prstohvatom soli dok ne postanu penasti. Postepeno unosite šećer, nastavljajući da mešate dok smesa ne postigne glatku i sjajnu konzistenciju, dok se šećer potpuno ne rastvori. Zatim dodajte limunov sok i gustin, pazeći da se svi sastojci dobro sjedine.
Počnite sa zagrevanjem rerne na temperaturu od 130°C. Smesu od belanaca ravnomerno rasporedite na papir za pečenje, oblikujući je u koru. Stavite ovo u zagrejanu rernu i ostavite da se kore suše oko 1,5 do 2 sata. Kada se osuši, pustite da se kore ohlade u rerni pre nego što ih pažljivo isečete na tri jednake trake.
**2. Formulacija kreme od Lino Lade:**
Za početak pripreme kreme prvo umutite žumanca sa šećerom i vanilin šećerom. Dodajte gustin zajedno sa malom količinom mleka, dok istovremeno zagrevate ostatak mleka na plamenu. Nakon što mleko dostigne željenu temperaturu, postepeno dodajte mali deo vrućeg mleka u mešavinu žumanaca da biste je temperirali. Zatim pomešajte preostalo mleko i vratite smesu na šporet. Kuvajte na laganoj vatri uz stalno mešanje dok krema ne dobije željenu gustinu.
Kada se krema zgusne, sipajte je u činiju koju ste obložili providnom folijom i ostavite da se potpuno ohladi. Nakon što je krema ohlađena, mikserom umutite omekšali puter, a zatim ubacite Lino Ladu Gold Creamy. Na kraju umutite kremu za šlag dok ne dobije čvrstu konzistenciju i lagano je umešajte u kremu, mešajući dok se sve komponente dobro ne sjedine.
**3. Pravljenje torte:**
Sa pripremljenim korama i kremom, sledeći korak je sastavljanje torte. Počnite tako što ćete početnu koru staviti na tanjir za serviranje. Preko kore ravnomerno rasporedite jednu trećinu pripremljenog Lino Lada krema, a zatim sloj šlaga. Nastavite ovaj proces sa preostalim korama. Kada se sastave, ostavite slojeve kore, kreme i šlaga da odmaraju u frižideru preko noći, pazeći da se dobro stegnu i prianjaju.