Najbolji teniser Srbije Novak Đoković ubedljivo je pobedio bugarskog tenisera Grigora Grigora u trećem kolu Australijan opena. Dimitrov se plasirao u osminu finala. 3 sata i 7 minuta neverovatne borbe, pobedio je Novaka Grigora Dimitrova, povredu tetive i zasluženo pobedio u svom meču 15 kola na Australijan openu po 15. put u karijeri. Novak je sjajno počeo, oduzevši servis protivniku od početka i čvrsto se držao do kraja prvog seta.

Srpski as je u devetom gemu dobio tri set lopte na servis Dimitrova, ali nijedna nije iskoristila priliku. U tom trenutku je bilo jasno da povreda predstavlja ozbiljne probleme za Đokovića. Imao je ograničenu pokretljivost, a Dimitrov je to u potpunosti iskoristio. Bugari vode 6:5. Grigor je imao dva seta na Novakov servis, ali je Srbin uspeo da se otrese neprijatne situacije i pao u taj-brejku. U tajbrejku smo videli dramu kao nikada do sada.

Servis je uradio posao za Novaka u drugom setu. Sigurno je osvojio svoj servis i izvršio pritisak na protivnika. Noll je u četvrtom gemu maratona propustio četiri brejk lopte, ali mu to nije smetalo. Već u šestoj izmjeni ukazala se nova prilika koju je iskoristio. Ovo je bio ključni brejk drugog seta. Odnosno, održao je prednost do kraja i rutinski postigao velikih 2:0 u setu, nakon čega je uslijedio krajnje neobičan treći set. Novak se rano probio i velikim naporom potvrdio prednost.

U trećem gemu je ponovo osvojio servis protivnika i poveo sa 3:0. Gledali smo seriju pauza. Dimitrov je ukrao Srbinu servis pre nego što je Novak ponovo pokvario servis Bugarina, a Dimitrov je ponovo ukrao Đokovića u sledećem gemu. Odov servis je smanjio rezultat na 4:2. No, do kraja utakmice, Nolle je zadržao svoju brejk prednost i zasluženo se probio među 16 najboljih na Australian Openu.