Proljeće je najpogodnije godišnje doba za cvjetanje orhideja. Proljeće je period oživljavanja orhideja i nicanja novih listova i cvijeća.
U današnjem postu ću vam prestaviti dvije različite metodeza pružanje vitaminske potpore orhidejama i olakšati im uzgoj cvijetnih grana. U nastavku ostanite sa nama i pogledajte video kako omogućiti bolji uzgoj orhideja.
BONUS ČLANAK:
Ovdje je ispravna metoda za doziranje omekšivača kako biste osigurali da vaše rublje zadrži ugodan miris tjednima; ovu pogrešku obično čine mnogi pojedinci.
Stavljate li možda preveliku količinu deterdženta ili krivo mjerite omekšivač? Dok se korištenje perilice rublja za pranje odjeće može činiti jednostavnim, nekoliko pogrešaka može dovesti do oštećenja ili čak uništenja vaše odjeće.
Čišćenje odjeće pri sniženim temperaturama pomaže u očuvanju oblika i boje tijekom duljeg razdoblja, čime se pridonosi smanjenom trošenju. Osim toga, kada koristite učinkovitu perilicu rublja i deterdžent, i topla i hladna voda mogu ukloniti prljavštinu s jednakom učinkovitošću kao i topla voda.
Samo rublje poput ručnika i posteljine treba dezinficirati pranjem na temperaturi od 90 °C, dok se ostalo rublje smije prati na nižim temperaturama.
Pretjerana uporaba deterdženta ili omekšivača može rezultirati problemima poput začepljenih dozatora deterdženta i nepoželjnih mirisa, dok višak omekšivača može zakomplicirati proces pranja rublja. Stoga je važno strogo se pridržavati smjernica za doziranje navedenih na pakiranju i koristiti mjernu posudu.
Za predmete koji su znatno zaprljani, preporučljivo je odabrati odgovarajući način pranja ili razmisliti o izvođenju dva ciklusa. Primjena omekšivača na sve odjevne predmete ne samo da daje glatku teksturu tkanini, već i olakšava proces glačanja.
Ipak, sposobnost tkanine da upija vlagu s vremenom se smanjuje; stoga se preporuča suzdržati se od njegove uporabe za pranje ručnika, sportske odjeće ili bilo kojih predmeta koji se sastoje od mikrofibre, elastina ili spandexa.
Proizvođači trapera imaju čvrstu poziciju po ovom pitanju: savjetuju da se ne pere u stroju kako bi se boja tkanine očuvala tijekom duljeg razdoblja. Ako odlučite zanemariti ovu preporuku, predlaže se da optimalni interval između pranja bude između 2 do 6 mjeseci, ovisno o učestalosti nošenja i individualnim karakteristikama tijela.
Nepravilna njega perilice rublja može dovesti do nakupljanja prljavštine, deterdženta i raznih ostataka, koji se kasnije mogu prenijeti na vašu odjeću tijekom vremena, rezultirajući nepoželjnim mirisima i bijelim tragovima. Kako biste spriječili ovaj problem, pridržavajte se nekoliko jednostavnih preporuka za održavanje:
Odmah nakon završetka svakog ciklusa pranja, bitno je izvaditi sadržaj iz perilice. Osim toga, provjerite jesu li ostaci deterdženta uklonjeni s gumene brtve na vratima nakon svakog pranja.
Preporučljivo je redovito čistiti odjeljak za deterdžent.
Kako piše Novi.ba, preporuča se jednom mjesečno pustiti mašinu u pogon “na prazno”, uz korištenje deterdženta i octa u svrhu dezinfekcije.
Neadekvatno sušenje može negativno utjecati na vašu odjeću u istoj mjeri kao i nepravilno pranje. Kako bismo vam pomogli u izbjegavanju pogrešaka, dajemo vam sljedeće savjete:
Suzdržite se od česte upotrebe automatskog sušenja jer ono ubrzava propadanje i blijeđenje vaših stvari. Ova metoda nije preporučljiva za osjetljive i suhe tkanine.
Suzdržite se od vješanja pletene i vunene odjeće na liniju za sušenje jer to može dovesti do gubitka oblika. Umjesto toga, preporučljivo je staviti ih ravno na ručnik na ravnu površinu radi sušenja.
Prije pranja, preporučljivo je protresti viseće vrećice kako bi se spriječilo gužvanje.