Predstavljam svoje pouzdano domaće gnojivo za jagode koje dosljedno primjenjujem na prijelazu iz travnja u svibanj.

Dodajte pola litre ove vitaminske otopine u svaki grm i jagode više nećete morati dodatno prihranjivati. Evo najučinkovitijih prijedloga za vašu e-poštu.
Budite inspirirani! Svaki dan ćemo vam dostaviti sažetak najiznimnijih ideja izravno u vaš pretinac e-pošte.

Nadalje, potpuno je organski, osiguravajući odsutnost kemikalija ili skupih hortikulturnih proizvoda.

Potrebni su sljedeći sastojci: 50 grama svježeg kvasca, 1 litra tople vode i 1 žlica šećera.

Procedure:
Pomiješajte sastojke i ostavite smjesu da odstoji jedan dan. Zatim ga razrijedite u omjeru 1:5 (jedan dio hranjiva na pet dijelova vode) i nanesite pola litre dobivene otopine na svaki grm.
U nedostatku svježeg kvasca, može se zamijeniti mješavinom koja sadrži 1 žličicu suhog kvasca.

Količina predviđenog gnojiva dovoljna je za uzgoj 10 biljaka. Tijekom cijele sezone ova tvar koja poboljšava život kontinuirano hrani korijenje biljaka.
Dodatni savjeti za uzgoj jagoda kod kuće iz vaše stručnosti.

Korištenje starog kruha kao gnojiva, obogaćenog kvascem, značajno će pospješiti rast jagoda. Ova metoda potiče optimalno okruženje pogodno za uzgoj i proizvodnju velikih plodova.
Kvasac će sniziti pH tla, privući korisne organizme i jamčiti obilniji prinos.

Proces pripreme je prilično jednostavan. Ustajali, osušeni kruh treba preliti vodom, pazeći da kruhu bude teško izroniti na površinu.
Ostavite smjesu da fermentira otprilike 6 do 10 dana. Nakon toga, dobivenu otopinu razrijedite vodom u omjeru 1:10.

Kopriva služi i kao zaštitnik i kao izvor prehrane, a djeluje kao pravi eliksir koji učinkovito štiti jagode od štetnika. Nadalje, sve potrebne komponente za stvaranje ovog gnojiva mogu se nabaviti iz vaše neposredne okoline.
Gnojivo se sastoji od dušika i kalija koji se lako apsorbiraju, esencijalnih hranjivih tvari potrebnih biljkama za njihov rast.

Želite li uzgajati brojne velike jagode? Krajem travnja nanesite pola litre ove izvanredne otopine ispod svake biljke; nisu potrebne dodatne mjere.
Za pripremu otopine potrebna je jedna kanta koprive i vode. Preporučljivo je dva puta dnevno promiješati sadržaj i koristiti smjesu razrijeđenu vodom u omjeru 1:20.

Fermentirani mliječni proizvodi, uključujući mlaćenicu, imaju korisnu ulogu u razvoju fetusa. Preporučljivo je kombinirati ove fermentirane mliječne proizvode s humusom, gnojem i drvenim pepelom; ova kombinacija potiče blago kiselo okruženje koje je optimalno za rast i razvoj plodova.

Kombiniranjem otopine mlijeka i vode u boci s raspršivačem i nanošenjem na jagode, učinkovito se uklanjaju lisne uši i grinje.

Kokošji gnoj je koristan zbog visokog sadržaja dušika koji je neophodan za proizvodnju velikih i sočnih jagoda. Kako biste spriječili oštećenje biljaka, preporučljivo je koristiti pileći gnoj u tekućem obliku, razrijediti ga vodom u omjeru 1:10.
Otopina mora stajati najmanje tri dana i koristi se samo dok jagode ne počnu cvjetati.

 

BONUS ČLANAK:

“ŽIVI KISELI KRASTAVCI: NEOPHODAN RECEPT ZA PRAVO ZIMSKO ISKUSTVO… KUŠAJTE OKUS…”

POTREBNI SASTOJCI: Ukupno će biti potrebno 2 kilograma rajčice (koja može biti zelena, roza ili crvena), paprike, cvjetače, mrkve i krastavaca.

Da biste postigli željeni profil okusa u svom jelu, dovoljno je dodati nešto više od prstohvata soli, pazeći da je posuda dovoljno napunjena povrćem i vodom.

KAKO PRIPREMITI ŽIVE KISELJE? Pobrinite se da sve povrće bude pažljivo oprano. Nožem napravite mali rez na vrhu svake paprike. Vilicom izbodite rajčicu na 2 do 3 mjesta. Odstranite krajeve krastavca.

Započnite dijeljenjem cvjetače na veće cvjetove i nastavite s guljenjem mrkve praveći lagane zareze na krajevima. Postavite spremnik na način koji omogućuje umetanje velike plastične vrećice, pazeći da rubovi vrećice prelaze malo izvan ruba spremnika.

Posložite krastavac, mladi luk, papriku, rajčicu i cvjetaču u jednom sloju. Održavajte ovaj redoslijed slojeva dok ne potrošite svo povrće.

Započnite s punjenjem spremnika vodom, zatim tu vodu prebacite u drugi spremnik. U novu posudu stavite morsku sol, pazeći da salamura bude malo slanija od željenog okusa. Temeljito umiješajte sol u vodu dok se potpuno ne otopi. Važno je napomenuti da je za rasol nepotrebno kuhati.

Stavite povrće u posudu i dodajte slanu otopinu. Tijekom procesa kiseljenja, povrće će uzeti dodatnu sol koja se nalazi u salamuri.

Započnite brtvljenjem vrećice, a zatim pričvrstite poklopac na spremnik. Ostavite smjesu da fermentira na hladnom mjestu.