Inovativni proizvod navodno je već dulje vrijeme prepoznat u pojedinim regijama Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Prema riječima onih koji su probali biljnu mješavinu, časna sestra iz Posušja Ljubica Kovač otkrila je spasonosan lijek protiv smrtonosne bakterije Escherichia coli!

Escherichia coli je gram-negativna štapićasta bakterija koja prvenstveno nastanjuje crijeva ljudi i životinja.

On je sastavni dio crijevne mikrobiote i neophodan je za probavu, kao i za sintezu određenih tvari, poput vitamina K i metabolizma laktoze.

Ova bakterija služi kao marker za kontaminaciju vode fekalnim tvarima i svrstava se među najraširenije izvore bakterijskih infekcija kod ljudi. Ima potencijal dovesti do infekcija gastrointestinalnog trakta, urogenitalnog trakta, sepse, meningitisa (osobito u novorođenčadi), upale pluća i raznih drugih stanja.

Ovaj revolucionarni proizvod, sastavljen od sastojaka koji su dostupni u gotovo svim maloprodajnim objektima, navodno je već dulje vrijeme prepoznat u određenim regijama Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Ana, bivša pacijentica, tvrdi da joj je život spasila časna sestra nakon što je u trudnoći dobila Escherichiju coli. Prema njezinim riječima, niti dva različita antibiotika nisu se pokazala učinkovitima, već je presudio čudesni zahvat časne sestre iz Posušja.

U nadi da će ostati nepotreban, javnosti je otkrila recept koji bi mogao spasiti živote. Korijen peršina potrebno je dobro oprati, a zatim strojno samljeti zajedno s limunom. Pomiješajte sve sastojke, dodajte 200 grama meda i 2 decilitra maslinova ulja. Prebacite smjesu u čistu staklenu posudu.

Ana savjetuje: “Uzmite jednu veliku žlicu prije doručka i drugu prije večere, nastavljajući s ovim režimom dok se ne potroši cijela količina. Nakon završetka ove doze, provedite testove. Ako bakterije potraju, ponovite postupak s dodatnom dozom.

Potrebne komponente su: – 250 grama korijena peršina – 250 grama limuna, uključujući i koru – 200 grama meda – i 200 mililitara maslinovog ulja.

Da bi bolje razumjeli o čemu se radi pogledajte video prilog koji se nalazi ispod:

 

BONUS RECEPT:

 

Najizazovniji zadatak u postojanju je pokazivanje ljubaznosti prema pojedincima koji nemaju inteligenciju – psiholog objašnjava razloge za to.

Pokazivanje ljubaznosti prema onima koji ili ne mogu razumjeti ili ne žele promijeniti svoje stajalište predstavlja značajan izazov koji može biti emocionalno iscrpljujući. Takve interakcije često dovode do osjećaja frustracije, ljutnje i bespomoćnosti, što u konačnici komplicira sposobnost održavanja suosjećajnog ponašanja.

Nedostatak uzajamne ljubaznosti može predstavljati značajne izazove. Općenito, ljubaznost se susreće sa sličnim odgovorom; međutim, kad se suočimo s pojedincima koji niti uzvraćaju niti pokazuju ljubaznost i umjesto toga pokazuju agresiju, postaje sve teže podržati vlastitu ljubaznost. Takve okolnosti testiraju granice strpljenja i tolerancije.

Održavanje pribranosti i pristojnosti u prisutnosti tvrdoglavih i nelogičnih pojedinaca zahtijeva značajnu samodisciplinu i mentalnu snagu. Posljedično, to može dovesti do mentalnog napora i iscrpljenosti pojedinca.

Utjecaj društvenih normi često nas tjera da pokažemo ljubaznost, bez obzira na okolnosti. Ovaj dodatni pritisak može pogoršati poteškoće, budući da smo prisiljeni održavati fasadu dobre volje, čak i kada naši iskreni osjećaji nisu u skladu s ovim društvenim očekivanjima.

Kako bi se učinkovito snalazili u takvim situacijama, ključno je definirati granice. Toleriranje nepristojnosti ili iracionalnog ponašanja isključivo radi očuvanja ugodnog ponašanja je nepotrebno. Uspostavljanjem jasnih granica može se zaštititi njihovo emocionalno blagostanje.

Kultiviranje samosvijesti ključno je za vješto rješavanje teških okolnosti. Identificirajući i shvaćajući svoje emocije i reakcije, stječemo sposobnost da njima vješto upravljamo. Od vitalne je važnosti razmisliti o određenim elementima koji izazivaju frustraciju i istražiti temeljne uzroke tih emocija. Opremljeni ovim razumijevanjem, možemo slijediti konstruktivne strategije suočavanja kako bismo ublažili i riješili te osjećaje.

Dopiranje do prijatelja, obitelji ili stručnjaka za mentalno zdravlje može pomoći u smanjenju osjećaja usamljenosti i ponuditi bitne perspektive i strategije za upravljanje teškim međuljudskim odnosima.

Zadržite osjećaj perspektive tako što ćete se redovito podsjećati da, iako vam možda nedostaje sposobnost mijenjanja ponašanja drugih, zadržavate potpuni autoritet nad vlastitim odgovorima. Usredotočite se na mjere koje možete primijeniti kako biste zaštitili svoje mentalno zdravlje i opću dobrobit.

Suočavanje s izazovom pružanja ljubaznosti prema pojedincima koji nemaju dovoljno inteligencije može se pokazati prilično teškim; međutim, razumijevanje temeljnih psiholoških mehanizama koji su uključeni može opremiti osobu potrebnim alatima za rješavanje ove situacije na konstruktivan i učinkovit način.