Svima je poznat postupak kuhanja jaja; jednostavno ih stavite u vodu i bit će gotovi za desetak minuta. Međutim, uobičajeno je da jaje pukne od prejake topline, što rezultira istjecanjem proteina koji umanjuje početnu zdravstvenu ispravnost obroka. Slijedeći ovaj jednostavan trik, možete postići savršeno kuhano jaje.

Možda će vam se činiti neobičnim, ali čačkalice su tajna da bjelanjak ne popuca ni malo. Iako nema jasnog objašnjenja za ovaj fenomen, primijećeno je da se ova tehnika stalno pokazuje učinkovitom i da je koriste mnogi profesionalni kuhari, prenose Novosti Magazin.

Dovoljno je jednostavno staviti tri do pet komada u vodu uz jaja, a nakon što se jaja ohlade, trebali biste ih pregledati ima li oštećenja. Osim toga, ključno je izbjegavati kuhanje jaja na najvišoj temperaturi, ostavljajući im prostor da plutaju.

Kako biste izbjegli daljnje pucanje ljuski, dodajte više soli i octa u vodu.

 

BONUS:

ŽUTI KOLAČ SA VIŠNJA SA MJERAMA NA ČAŠE

Evo još jednog fantastičnog recepta za kolač koji uključuje ukusne višnje…

Ovo je pravi, tradicionalni recept koji podsjeća na one koje su spremale naše bake u davna vremena.

POTREBNI SASTOJCI:
Za ovaj recept trebat će vam 5 jaja, 1,5 šalica šećera (ekvivalentno 300 grama), 1 čaša jogurta (2 decilitra ili 200 grama), 1 čaša ulja (170 grama) i 2 čaše brašna (270 grama). ).

Za izradu kolača potrebno vam je pola vrećice praška za pecivo, otprilike 400-500 grama višanja, malo šećera u prahu za posipanje i 2 decilitra čaše vanilin šećera.

KAKO SE PRIPREMA ŽUTI KOLAČ SA VIŠNJAMA?

Započnite razbijanjem jaja i podjelom bjelanjaka i žumanjaka. Mikserom umutite bjelanjke dok ne postanu čvrsti snijeg, a zatim polako umiješajte šećer.

Nakon što ste još malo udarili mikserom, ostavite ga sa strane. U smjesu umiješajte žumanjke, pazeći da ih lagano umiješate kuhačom. Postupno dodavati preostale sastojke (jogurt, ulje, brašno i prašak za pecivo) lagano sjediniti sa snijegom od bjelanjaka.

Kada tijesto dobije jednoličnu konzistenciju, prebacite ga u namašćen i pobrašnjen pleh (moj pleh je dimenzija 35 x 20 cm). Na tijesto stavite višnje (svježe, iz zamrzivača ili iz kompota) pazeći da su lagano ocijeđene od viška soka.

Da višnje ne bi ostale na površini kolača i osušile se, lagano ih vrhom noža utisnem u kolač. Stavite peći u prethodno zagrijanu pećnicu na 200 stupnjeva, a zatim smanjite temperaturu na 180 stupnjeva. Kolač se peče brzo, obično oko 40 minuta u ventiliranoj pećnici. Kad je gotovo možete vidjeti promatrajući rubove tijesta kako se odvajaju od posude za pečenje i kreću prema sredini.

Gornja površina pečenog kolača trebala bi imati svijetlosmeđu nijansu, a ta je karakteristika prisutna i na donjoj strani, što je vidljivo iz priloženih slika. Međutim, nakon gledanja videa, čini mi se da je torta nedovoljno pečena.

Nakon pečenja ostavite kolač da se dobro ohladi prije nastavka. Kada se ohladi, kolač obilato pospite kombinacijom šećera u prahu i vanilin šećera, osiguravajući ravnomjerno prekrivanje.

Nastavite s rezanjem kolača na kocke veličine zalogaja. Ključno je izbjegavati rezanje kolača koji se nije potpuno ohladio jer će rezultirati gustom i ljepljivom teksturom. Imajte na umu da je radi jasnoće uključena težina izmjerenih sastojaka u gramima kako bi se spriječila zabuna.