Pomisao na zimnicu bez divnog okusa domaćeg pekmeza jednostavno je nezamisliva.

Pripremite se za ultimativnu ljetnu poslasticu – maksimalno iskoristite sezonu breskvi i pripremite izvrstan voćni namaz. Ove mjere su dizajnirane za jednu staklenku, ali slobodno ih povećajte ako želite više staklenki.

Bez obzira odlučite li ga mazati na kruh ili ga uklopiti u razne slasne poslastice poput palačinki, ovaj će vam džem nesumnjivo donijeti beskrajnu radost.

POTREBNI SASTOJCI:

Pomiješajte pet breskvi, jednu šalicu šećera i sok od pola limete kako biste stvorili ukusno slatku i ljutu mješavinu.

KAKO PRIPREMITI NAJUKUSNI DŽEM OD BRESKVI?

Započnite s pranjem i guljenjem breskvi, a zatim ih nastavite s rezanjem na male komadiće i uklanjanjem koštica. Jednu breskvu odvojite i narežite na sitne kockice, a preostale breskve ispasirajte. Prebacite pire u zdjelu.

Zatim uzmite lonac i pomiješajte pasiranu breskvu sa šećerom i stavite na štednjak na srednju vatru. Ostavite da se šećer otopi i kuhajte 5 minuta na srednjoj vatri. Kad počne mjehurićati, dodajte sok limete i dobro promiješajte. Nakon 5 minuta kuhanja dodajte nasjeckanu breskvu i nastavite dobro miješati.

Kuhajte dodatnih 5 minuta. Kad se počne zgušnjavati, uklonite pjenu koja se možda stvorila na površini. Nakon nekoliko minuta smjesa će dobiti sjajan izgled i gustu konzistenciju. Isključite štednjak i ostavite da odstoji 5 minuta. Nastavite sa sipanjem pekmeza u sterilizirane staklenke i ostavite da se ohladi.

Ostavite na sobnoj temperaturi nekoliko sati prije nego što zatvorite staklenku i stavite je u hladnjak. Pekmez se može čuvati u hladnjaku 3-4 tjedna.

BONUS:

U HRVATSKOJ NAPLAĆUJU MJESTO ZA OSTAVLJANJE PEŠKIRA: Evo koliko košta – čeka se hitna reakcija

Godišnje rasprave oko zablude o privatnim plažama koje su zapravo javne te polemike oko onih koji rezerviraju mjesta na plaži s ručnicima, iz godine u godinu nastavljaju biti tema interesa.

Beach bar u Vodicama izazvao je negodovanje građana koji su u grupi na Facebooku izrazili svoje negodovanje zbog nove politike bara da se postavljanje ručnika naplaćuje četiri eura.
Nakon što smo se obratili kolegama iz Morski.hr, pojašnjeno je da se ne radi o samoj plaži, već o privatnom posjedu koji se nalazi 10-ak metara iznad plaže. Ovo područje, koje uključuje i pomorsko dobro, omogućuje vlasniku i koncesionaru da naplaćuju naknadu za njegovo korištenje, a imaju i ovlasti naplaćivati ​​zrak ako to žele.

Posljedično, pojedinci su dužni platiti naknadu od četiri eura za postavljanje vlastitog ručnika na imanje, dok ležaljka stoji 10 eura, a postavljanje nadstrešnice može iznositi čak 43 eura.

Kako navodi Morski.hr, za mogućnost naplate potrebno je posjedovanje registrirane djelatnosti i sposobnost generiranja računa. Trenutno s nestrpljenjem očekujemo očitovanje Državnog inspektorata i nadležnih u Vodicama.