Danas sa zadovoljstvom predstavljamo recept vrtlara objavljen u davnom novinskom izdanju. Do ovog je otkrića slučajno došao naš urednički tim That’s an idea! Nakon raspitivanja kod iskusnih uzgajivača, otkrili smo da brojni pojedinci doista koriste ovaj recept, pripisujući svoje izvanredne prinose rajčice njegovoj učinkovitosti.
Postupak je prilično jednostavan. Dovoljno je dodati 2,6 do 2,7 litara vode (po mogućnosti neklorirane, poput kišnice) u kantu od tri litre.
Nakon toga dodajte 100 grama kvasca otopljenog u toploj vodi; ako kvasac nije dostupan, može se pripremiti kod kuće.
Smjesu sjediniti i pokriti gazom. Može se povremeno promiješati.
Otopina se smatra gotovom nakon završetka procesa fermentacije. Nakon toga, jednu čašu ove otopine treba razrijediti u 10 litara vode, nakon čega se jedna litra dobivene otopine primjenjuje na jednu biljku.
Tijekom ljetnih mjeseci preporučljivo je svaku biljku zalijevati otprilike tri puta. Ova praksa trebala bi uroditi izvanrednom žetvom, potencijalno najizdašnijom s kojom ste se ikada susreli.
Očekuje se da će plodovi biti velike veličine i sočni, a očekuje se znatno veća količina.
Štoviše, očekuje se da će biljke podvrgnute ovom tretmanu izdržati povišene temperature tijekom ljetnih mjeseci. Nekoliko uzgajivača izvijestilo je o uspješnoj berbi rajčica u listopadu, čak i u hladnim i kišnim uvjetima.
Uključivanje ovog sastojka u kvasac značajno povećava njegovu učinkovitost. Ove smjernice, koje su potvrdile generacije iskusnih vrtlara, otkrivaju jednostavnu tajnu: kombinaciju kvasca i jednog sastojka iz vrta.
Osigurava sve bitne hranjive tvari potrebne za rast i reprodukciju. Postigao sam izvanredne rezultate primjenom na rajčicama, krastavcima i paprici.
Kako se pravi gnojivo? Započnite kidanjem koprive.
Započnite stavljanjem sloja u emajliranu ili plastičnu kantu. Nakon toga dodajte vodu dok ne dosegne razinu 10 do 15 centimetara ispod ruba kante.
Rezervirat ćemo mjesto za smjesu kvasca koja će biti dodana na kraju. Umak se priprema na sljedeći način:
U 200 grama tople vode dodajte dvije žlice suhog kvasca, dvije žlice šećera i malo finog brašna.
Preporučljivo je pripremiti oblog ujutro za kasniju upotrebu. Mješavina se jednostavno prelije preko koprive koja je prelivena vodom.
Temeljito sjediniti. Ostavite smjesu da odstoji.
Ostavljam da ostane na suncu do ručka, nakon čega se stavlja u sjenu. Izravna izloženost intenzivnom ljetnom suncu može negativno utjecati na smjesu.
Posljedično, služi kao savršeno mjesto gdje sunce obasjava jutarnje sate, ali pruža hladovinu tijekom poslijepodneva.
Zatvorite smjesu. Svakodnevno se bavimo miješanjem.
Gotova smjesa pokazuje tamnu nijansu, koja se približava crnoj.
Za nekoliko dana ovaj hranjivi preljev će biti spreman za upotrebu. Dobiveno gnojivo se sastoji od pola litre gnojiva pomiješanog s 10 litara vode.
Za svaki pojedini grm osiguravamo jednu litru mješavine.
Ovo gnojivo pospješuje rast, povećava plodnost biljaka, štiti od bolesti i pruža cjelovitu ishranu. Primjenjuje se na krastavcima, paprici i rajčici, a dopuna se vrši svaka tri tjedna. Tijekom vegetacijske sezone obično zalijevam otprilike tri do četiri puta.
Želimo vam obilne i zdrave žetve.
Hvala vam što pratite naš rad i u nastavku ostanite sa nama i pogledajte mnoge korisne savjete koji se tiču kućanstva ali i mnogobrojne recepte…Sigurna sam da ćete pronaći nešto za sebe. Ostanite uz nas i u nastavku dana…