Jul je mjesec kada većina vrtlara polako usporava. Plodovi ranijihsjetvi dozrijevaju, vrt je pun boja i mirisa, ali to ne znači da je vrijeme za odmor. Naprotiv – jul je savršen trenutak za drugu šansu u vrtu!

Ako znate šta možete saditi i koje poslove obaviti, osigurati ćete berbu do kasne jeseni. Šta posijati kako bi vaš vrt bio šaren, puno plodova, sve do prvih mrazeva. Šta se to može sijati u julu?

Možda će vam zvučati iznenađujuće šta se to sve može saditi u julu, ostanite u nastavku sa nama i u video prilogu pogledajte šta se to sve može saditi u julu.

 

BONUS ČLANAK:

PUNJENE TIKVICE K0JE ĆE SVI V0LETI – IDEALN0 ZA ZDRAV P0R0DIČNI RUČAK!

POTREBNI SASTOJCI:

Četiri komada dugih zelenih tikvica, 250 grama ricotta sira, četiri žlice biljnog sira ili ribanog parmezana, jedno jaje, jedan češanj češnjaka, vezica peršina, muškatni oraščić po želji, ekstra djevičansko maslinovo ulje po želji i sol po želji.

NAČIN PRIPREME:

Tikvice punjene ricottom predstavljaju divna jela u obliku čamca koja su savršena za ljetni obrok, bilo za ručak ili večeru. U njima se može uživati ​​kao aromatično, ali lagano glavno jelo ili kao predjelo. Ova vegetarijanska adaptacija tradicionalnih punjenih tikvica može se pripremiti za otprilike trideset minuta i vjerojatno će privući interes djece, koja obično pokazuju nedostatak entuzijazma za povrće.

Proces pripreme je jednostavan: tikvicu prepolovite, izvadite pulpu, a zatim je narežite na kockice prije pirjanja u tavi na malo maslinovog ulja i češnjaka. Zatim u zdjeli pomiješajte temeljito ocijeđenu ricottu, jaje, naribani parmezan, pirjanu pulpu tikvice, nasjeckani peršin i malo muškatnog oraščića.

Pripremljenom smjesom napunite tikvice, stavite ih u pleh obložen papirom za pečenje, a površinu lagano posolite. Ispečene u pećnici, tikvice će se pretvoriti u ukusno i kremasto jelo uz koje možete popiti domaći kruh i omiljenu sezonsku prilogu.

Punjene tikvice ukusne su bilo da se poslužuju tople ili na sobnoj temperaturi, što je dodatni poticaj da ih pripremite unaprijed za prijevoz na posao ili plažu. Mogu se čuvati u zatvorenoj posudi u hladnjaku do dva dana.

Da biste postigli snažniji okus, razmislite o tome da peršin zamijenite svježom mentom ili nasjeckanim vlascem ili obogatite jelo s malo kurkume ili mljevenog papra. Za obogaćeni nadjev može se dodati kuhani pire krumpir, cherry rajčice narezane na kockice, sitno nasjeckana kuhana šunka ili naribani pikantni sir provolone.

Priprema punjenih tikvica s ricottom — upute korak po korak: Započnite s temeljitim pranjem tikvica, zatim ih osušite prije nego što ih prepolovite po dužini. Rupičastom žlicom izvadite pulpu i nasjeckajte je na kockice.

U tavi zagrijte malo ulja i propirjajte češnjak; zatim dodajte pulpu tikvica i kuhajte na laganoj vatri otprilike pet minuta. Kada je proces kuhanja završen, izvadite češnjak iz tave.

U zdjeli pomiješajte dobro ocijeđenu ricottu s mlakom pulpom tikvice. Umiješajte jaje i smjesu začinite nasjeckanim peršinom.
U smjesu umiješajte naribani parmezan.

Dodajte sol i muškatni oraščić po ukusu, a zatim dobro sjedinite sastojke da dobijete glatku konzistenciju. U pleh koji ste malo namazali uljem i obložili papirom za pečenje složite tikvice i malo ih posolite.
Nadjenite tikvice pripremljenom smjesom i stavite u klasičnu pećnicu zagrijanu na 180°C i pecite oko 35 minuta.

Po završetku procesa pečenja, pažljivo izvadite namirnice iz pećnice i ostavite ih da se kratko ohlade na sobnoj temperaturi prije nego ih izložite na tanjur za posluživanje.