Ako primijetite da je lišće biljaka u vašem vrtu počelo poprimati žutu nijansu, preporučljivo je primijeniti ovu otopinu. Konkretno, lišće biljaka rajčice i krastavca često vene i žuti.
Koji su razlozi žućenja lišća krastavca i rajčice? Sljedeće su najčešće bolesti koje dovode do ove promjene boje:

Pepelnica krumpira pojavljuje se kao žute lezije na lišću, koje se postupno povećavaju i na kraju postaju smeđe. Osim toga, bijeli film se može razviti na donjoj strani lišća.
Pepelnica je bolest koju karakterizira pojava žutih pjega obrubljenih bijelom bojom na lišću. U naprednijim stadijima lišće može posmeđiti i kasnije se odvojiti od biljke.
Lisne uši su sićušni zeleni kukci koji konzumiraju biljne sokove, što dovodi do pogoršanja zdravlja biljaka. Kao rezultat ove zaraze, zahvaćeno lišće pokazuje žutilo i deformacije.

Kućni lijek: pružit ćemo smjernice o snažnom fungicidu koji će zaštititi vaše biljke. Pridržavajte se ovog vodiča s uputama s YouTube kanala Simple & Easy.
Pepelnica je česta gljivična bolest koja može zaraziti i oštetiti biljke u vašem vrtu.

Posljedično, njihov rast i razvoj može biti ometan, au najtežim slučajevima vaš bi se usjev mogao suočiti s uništenjem. Ovaj fungicid je i ekonomičan i učinkovit.
Proces pripreme je prilično jednostavan, a kao temeljni sastojak ovog fungicida koristi se češnjak. Češnjak služi za zaštitu biljaka svojim inherentnim antibakterijskim i antifungalnim svojstvima.

Ove komponente su učinkovite u liječenju gljivičnih infekcija i bolesti koje pogađaju biljke. Prirodni pesticidi, kao što su alicin i sumpor, služe za zaštitu biljaka od niza gljivičnih patogena.
Ovaj ekološki prihvatljivi prirodni fungicid inhibira proliferaciju i razvoj plijesni na lišću, osiguravajući zaštitu biljaka od gljivičnih bolesti na siguran način.

Potrebni su sljedeći sastojci: 1 litra tople vode, 1 žlica osušenog češnjaka i 1 žlica sode bikarbone.

Procedure:
Pomiješajte češnjak i sodu bikarbonu u jednoj litri tople vode. Ostavite smjesu da odstoji dva sata kako biste osigurali oslobađanje svih bitnih komponenti.
Nakon tog razdoblja, filtrirajte otopinu krpom. Prebacite filtriranu otopinu u bocu s raspršivačem i razrijedite je dodatnom litrom vode.
Dodatne informacije dostupne su u priloženom videu. Želimo vam svu sreću!

Da bi vam bila jasnija slika o onome što smo napisali u predhodnom tekstu, pogledajte video prilog u nastavku.

 

BONUS ČLANAK:

LJETNI SATARAŠ

Za pravljenje ovog jela potrebni su sledeći sastojci:
Primarne komponente uključuju 1 kg mesa, koje se može sastojati od svinjetine, junetine ili piletine, prema vašim željama i dostupnosti, kao i 500 g crnog luka.
Jedna do dve šargarepe, 200 mililitara paradajz sosa i 600 mililitara vode – podelite na dva dela: 200 mililitara za početno krčkanje i 400 mililitara za proces kuvanja.

**Povrće koje daje letnju suštinu:**
Potrebna je jedna tikvica, dve crvene paprike i dve zelene paprike ukupne težine od 200 do 300 grama. Pored toga, može se dodati i jedna ljuta paprika za one koji vole suptilnu začinjenost u jelu. Začine treba dodati prema ličnom ukusu:

* So
* Biber
* Koristite suve začine kao što su mešavine na bazi povrća ili slične biljne mešavine, zajedno sa pimentom (bilo slatkom ili ljutom), lovorovim listom i 3 do 4 čena belog luka, koje treba sitno iseckati ili zgnječiti i ubaciti tokom procesa kuvanja.

### Proces pripreme mesa i povrća

Započnite sastavljanjem svih potrebnih sastojaka. Meso narežite na manje kockice, tako da bude prikladno za jedan zalogaj. Očistite luk i sitno ga iseckajte. Uklonite kožu sa šargarepe i isecite je na kolutove ili polukrugove. Operite tikvice i isecite ih na veće kockice, jer će se brzo kuvati, negirajući potrebu za ribanjem ili sitnim seckanjem. Paprici uklonite semenke i isecite ih na trakice ili kockice. Ako koristite ljutu papriku, prepolovite je i bacite semenke da biste umerili nivo toplote, ako to želite.

### Dinstanje luka i mesa

Da biste pripremili dinstani luk i meso, počnite sa zagrevanjem male količine ulja u velikom tiganju. Pirjajte luk na srednjoj vatri dok ne postane providan. Zatim ubacite meso u tiganj, pržite ga sa svih strana dok ne dobije svetlo zlatnu nijansu. Po potrebi dodajte 200 ml vode, poklopite šerpu i ostavite da se meso krčka dok ne omekša, što bi trebalo da traje otprilike 20 do 25 minuta. U ovom trenutku možete dodati so, biber, lovorov list i suve začine da biste poboljšali apsorpciju aromatičnih ukusa od mesa.

### Uključivanje povrća

Kada meso postane mekano, unesite pripremljeno povrće – šargarepu, papriku, tikvice i ljutu papriku. Temeljno sjedinite sve sastojke, a zatim dodajte 200 ml paradajz sosa sa još 400 ml vode. Ostavite smešu da se krčka na umerenoj vatri još 20 minuta. U ovoj fazi dodajte beli luk i prilagodite začin paprikom prema ličnom ukusu.
Tikvice se kuvaju brže od drugog povrća, doprinoseći suštinskoj sočnosti celokupnom jelu. U međuvremenu, paprika će emitovati sladak miris, a šargarepa će dodatno poboljšati ukus.

### Završno dinstanje

Završno dinstanje podrazumeva kuvanje svih sastojaka zajedno na niskoj temperaturi dok jelo ne postigne željenu gustinu i dok se ukusi harmonično ne stope. Ukupno vreme kuvanja od početka do kraja je približno 45 minuta; međutim, ovo vreme se može produžiti ako se koristi tvrđi komad mesa kao što je govedina.
Neophodno je povremeno mešati posudu i proceniti da li je potrebno dodati još vode. Cilj je da se dobije gusta čorba, ali ona koja nije preterano gusta; treba da ostane sočna i bogatog ukusa.