Viša medicinska sestra je priznala da je propustila da proveri neophodne lekove, dok glavna sestra nije obezbedila davanje antibiotika.
Vilijam Hjuz, dvadesetdvogodišnji student, podlegao je sepsi, a njegova majka tvrdi da je njegov život mogao biti sačuvan da je medicinsko osoblje poslušalo njene preporuke i dalo antibiotike.
Patolog Meri Hasel izjavila je da se ne može sa sigurnošću utvrditi da li bi Vilijam preživeo da je dobio odgovarajući tretman odmah po dolasku u Univerzitetsku bolnicu Homerton u istočnom Londonu. Student istorije i politike sa Univerziteta u Lidsu preminuo je samo nekoliko sati nakon što je primljen u ustanovu, gde je njegova majka, Debora Berns, radila kao pedijatrijski konsultant poslednje dve decenije.
Dok su medicinski stručnjaci smatrali da bi Vilijam možda preživeo da je ranije lečen, patolog Meri Hasel je naglasila da donošenje konačnog zaključka o ovom pitanju nije izvodljivo. Tokom sudskog postupka konstatovano je da je uzrok smrti meningokokna septikemija i da su simptomi bili evidentni po Vilijamovom dolasku u bolnicu.
U izjavi izdatoj nakon istrage, dr Berns je izrazio: „Nadam se da će nalazi istrage podstaći veće razumevanje i unapređenje nege koja se pruža osobama koje pate od sepse u budućnosti.“
Tokom istrage otkriveno je da lekar koji je prisustvovao nije bio siguran u vreme kada su njegove direktive dale antibiotike Vilijamu. Viša medicinska sestra je priznala da je propustila da proveri neophodne lekove, dok glavna sestra nije potvrdila da su antibiotici dati. Dr Berns je naglasila da njena namera nije bila da pripisuje krivicu, već da unapredi kvalitet nege u hitnoj pomoći.
Patolog Meri Hasel je naglasila da se „ključno pitanje“ odnosi na to da li je ranija intervencija mogla da promeni ishod; međutim, uzdržala se da dođe do konačnog zaključka. Medicinski profesionalci su izrazili različita mišljenja u vezi sa stepenom do kojeg bi se Vilijamove šanse za preživljavanje mogle poboljšati uz hitno lečenje.
Gospođa Hasel je primetila da je dr Berns bio ubedljiv svedok i da će događaji o kojima je reč ostati neizbrisivo utisnuti u njenom sećanju.
Vilijam je pokazao simptome koji ukazuju na sepsu, uključujući glavobolju, groznicu i zamagljen vid. Njegova majka je odmah saopštila potencijalnu dijagnozu bolničkom osoblju; međutim, umesto antibiotika, Vilijamu su davali tečnosti, morfijum, paracetamol i lekove protiv mučnine, uprkos tome što je medicinsko osoblje brzo priznalo znake sepse.
BONUS ČLANAK:
Miris cigareta može se trenutno iskorijeniti, osiguravajući da vaš dom više nikada neće imati ustajali miris.
Miris cigareta može biti prilično neugodan kada prodre kroz odjeću, zastore i namještaj. Bez obzira na opseg napora čišćenja, i dalje ga je teško potpuno eliminirati.
Predstavljamo više metoda za njegovo brzo uklanjanje. Neophodno je to činiti svakodnevno kako biste bili sigurni da miris cigareta ne ostaje u vama.
Proširite prozore, ostavite rad pročistača zraka nekoliko dana, a bočicu difuzora napunite eteričnim uljem kako biste lagano zamaglili tepihe, namještaj i ormare.
Određene komponente vašeg namještaja imaju tendenciju nakupljanja nepoželjnih mirisa; međutim, postoje specifične metode za učinkovito čišćenje svakog od njih.
Ravnomjerno raspršite sodu bikarbonu po tepihu. Ostavite ga da odstoji 20 minuta prije nego što nastavite s usisavanjem područja.
Dim cigarete će ostaviti žućkastu nijansu na zidovima. Kako biste uklonili tu promjenu boje, navlažite krpu univerzalnim sredstvom za čišćenje i temeljito obrišite zidove.
Nakon toga pomiješajte jednake količine alkoholnog octa i vode i tom mješavinom još jednom namažite zidove za pomlađivanje.
Tapecirani namještaj je najznačajniji sakupljač nepoželjnih mirisa, a uklanjanje mirisa cigareta, nakon što se ukorijene, pokazuje se kao posebno zahtjevno.
Očistite površinu otopinom alkoholnog octa pomiješanog s vodom. Osim toga, možete nanijeti sodu bikarbonu i nakon 24 sata usisati područje.