Kao 72-godišnja udovica, posvetila sam brojne godine štednji za krstarenje na koje sam dugo željela ići. Nažalost, nedavno je teško obolio moj osmogodišnji unuk.

Troškovi vezani uz njegovo liječenje su značajni i traže da potrošim svoju ušteđevinu. Kao odgovor, rekao sam: “Žao mi je što moram reći da ne mogu napustiti vlastitu sreću.” S obzirom na moje godine, ovo bi moglo biti moje posljednje putovanje.

Uz podrugljiv smijeh, moj sin je rekao: “Ovo je posljednji put da ćeš ikada vidjeti svog unuka.” Je li moja odluka bila izraz sebičnosti? Nemam li pravo uživati ​​u resursima koje sam pažljivo skupljao tijekom godina?

 

BONUS ČLANAK:

 

Dodajte jednu kap ove tekućine u vodu i nastavite s čišćenjem svog doma; nećete naići na prašinu deset dana.

Ako želite koristiti glicerin za čišćenje svog doma, na raspolaganju su vam različite tehnike. Za postizanje blistave završne obrade vaših podova, preporučljivo je staviti malu količinu glicerina u kantu vode i upotrijebiti ovu otopinu za čišćenje za optimalne i učinkovite rezultate.

Za dugotrajnu zaštitu od prašine, stavite glicerin u posudu napunjenu vodom. Upotrijebite ovu vodenu mješavinu za navlaživanje mopa u svrhu čišćenja površina, čime osiguravate trajnu čistoću.

Kako biste uklonili ružne mrlje s odjeće, počnite izravnim nanošenjem skromne količine glicerina na mrlju, nakon čega slijedi ispiranje slanom otopinom. Za upornije mrlje uzrokovane čajem, kavom ili čokoladom, napravite pastu kombinacijom glicerina i soli, nježno nanesite ovu mješavinu na zahvaćeno područje i ostavite da odstoji otprilike trideset minuta prije pranja kao i obično.

Za održavanje vašeg kožnog namještaja u optimalnom stanju, ogrebotine se mogu tretirati pamučnom krpom navlaženom glicerinom. Ovaj postupak treba ponoviti više puta dok se ne postigne željeni rezultat.

Za čišćenje prozora pomiješajte etilni alkohol i glicerin u omjeru 1:10. Korištenje ove mješavine osigurat će učinkovito čišćenje prozora, osiguravajući dugotrajnu čistoću sprječavanjem nakupljanja prljavštine i prašine.

Kako bi se očuvao prirodni sjaj i spriječilo isušivanje drvenih površina, preporučljivo je u vodu kojom se čistiti staviti malu količinu glicerina.

Kako biste uklonili kamenac, pripremite otopinu miješanjem glicerina sa sodom bikarbonom, a zatim tu mješavinu nanesite na područja zahvaćena kamencem. Ostavite otopinu da odstoji nekoliko sati prije nego je isperete toplom vodom.

Korištenje glicerina kao sredstva za čišćenje omogućuje učinkovitu uštedu vremena i truda, a istovremeno osigurava da različite površine u vašem domu budu ne samo pažljivo očišćene, već i trajno zaštićene i vidljivo polirane.

Otkrijte izvanredne prednosti glicerina kroz ove jednostavne tehnike i održavajte netaknuti dom koji će izdržati dulje vrijeme.