Moja svekrva često izražava osjećaj da sam nedostojna njenog sina zbog svog zanimanja konobarice.

Moja svekrva često izražava mišljenje da sam nedostojna njenog sina zbog svog zanimanja konobarice.

Odbila sam ponudu.
“Onda nemojte prisustvovati”, odgovorila je.
Nakon što sam okrenula pogled unatrag, promatrala sam svog supruga koji je izgledao kao da je u stanju šoka.

Često sam mu izražavao svoju zabrinutost u vezi nepravednog tretmana prema meni od njegove majke; međutim, činilo se da oklijeva prihvatiti moju perspektivu – ili je možda jednostavno više volio ne priznati je.

Ovom prilikom, međutim, stvarnost je bila neosporna. Kratko je zastao prije nego što je rekao:
Nemoguće mi je suzdržati se od dolaska na proslavu godišnjice braka mojih roditelja.
Bez obzira na sve okolnosti, nastavio je dalje.

 

BONUS RECEPT:

OVDJE JE DNEVNA KOLIČINA VODE KOJA SE SMATRA SIGURNOM ZA VAŠ MOZAK: PREMAŠENJE OVE ODREĐENE KOLIČINE MOŽE REZULTIRATI ŠTETNIM UČINCIMA.

Osiguravanje odgovarajuće hidratacije ključno je za postizanje optimalnog zdravlja i potpomaganje brojnih tjelesnih funkcija, poput poticanja probave, regulacije tjelesne temperature i olakšavanja transporta hranjivih tvari. Unatoč tome, prekomjeran unos vode može dovesti do prekomjerne hidracije, stanja koje nastaje kada pojedinac konzumira prekomjernu količinu tekućine.

Obično se preporučuje da pojedinci piju oko osam čaša vode dnevno kao temeljnu smjernicu; usprkos tome, ovaj prijedlog može se razlikovati ovisno o osobnim čimbenicima kao što su uvjeti okoline, razine tjelesne aktivnosti i posebne zdravstvene situacije, uključujući trudnoću ili dojenje.

Pretjerana konzumacija vode može dovesti do trovanja koje nepovoljno utječe na rad mozga. To se događa kada prekomjerna količina vode prodre u stanice, što dovodi do njihovog širenja. Rezultirajuća oteklina vrši pritisak na mozak, što se očituje simptomima kao što su zbunjenost, pospanost i glavobolje.

Posljedično, to može dovesti do hipertenzije koja proizlazi iz povišenog krvnog tlaka i bradikardije koja je posljedica smanjenog broja otkucaja srca. Pretjerano zadržavanje vode u tijelu može uzrokovati oticanje stanica, što povećava rizik od napadaja, kome ili čak smrti, kao što pokazuje “Ogledalo”.

Znakovi prekomjerne hidracije.

Promatrajte nijansu svog urina, koja može varirati od svijetložute do boje poput čaja, pod utjecajem vašeg statusa hidracije. Urin koji se čini prozirnim može ukazivati ​​na prekomjernu konzumaciju vode u kratkom vremenskom roku. Nadalje, učestalost mokrenja djeluje kao dodatni pokazatelj, s normalnim rasponom od šest do osam puta dnevno.

Za osobe koje redovito unose kofein ili alkohol, korištenje toaleta deset puta dnevno smatra se normalnim. Ipak, pretjerana hidracija može dovesti do trovanja vodom, stanja koje nastaje kada količina vode u tijelu premašuje sposobnost bubrega da je izluče. Ova okolnost može uzrokovati opasne neravnoteže u elektrolitima i može se nakupljati u tijelu, stvarajući simptome uključujući mučninu, povraćanje i proljev.

Još jedan znak dehidracije ili prekomjerne hidracije je nakupljanje viška vode u tijelu, što dovodi do smanjene koncentracije soli i naknadnog oticanja stanica. Ovo oticanje može dovesti do povećanja veličine stanica, što može uzrokovati pritisak mozga na lubanju.

Učinci ovog pritiska mogu se očitovati kao jake glavobolje, što bi u konačnici moglo dovesti do ozljeda mozga i respiratornih komplikacija. Osim toga, kako se stanice razmnožavaju, to može rezultirati oticanjem ili promjenama boje stopala, ruku i usana, što dodatno pridonosi gubitku boje kože.

Neravnoteža u tjelesnom sustavu može se pojaviti zbog pretjeranog unosa vode, što rezultira smanjenom razinom elektrolita što može dovesti do spazama mišića i grčeva. Kao rezultat toga, bubrezi moraju uložiti dodatni napor da izbace višak vode. Ako osoba teško ustaje iz kreveta nakon konzumiranja prekomjerne količine vode, to je vjerojatno posljedica preopterećenja bubrega.

Koja je preporučena dnevna konzumacija vode za optimalno zdravlje?

Nekoliko čimbenika utječe na količinu vode potrebnu ljudskom tijelu, kao što su tjelesna aktivnost, uvjeti okoline, tjelesna težina i spol. Savjetuje se da žene u dobi od 19 do 30 godina dnevno unose oko 2,7 litara vode, dok bi muškarci trebali ciljati na unos od oko 3,7 litara. Za sportaše, starije osobe i trudnice, ovisnost isključivo o osjećaju žeđi kao mjerilu potreba za hidratacijom može biti nedostatna.