Uključivanjem ove osvježavajuće salate od krastavaca u dnevnu rutinu večere možete učinkovito skinuti višak sala s trbuha.

POTREBNI SASTOJCI:
Krastavac
Sol
Rotkvica
Uz mladi kupus obično se sljubljuje kombinacija od četiri do pet kokošjih jaja.
Voda
Za hranjivo i ukusno jelo, pomiješajte otprilike 30-50 grama mikrozelenog slanutka s tri velike žlice kremastog jogurta.
Senf
Češnjak

KAKO SE PRIPREMA?

Za početak, prvi korak je pripremiti krastavac. Temeljito ga isperite i nastavite s rezanjem na tanke komade. Uzmite kriške krastavca i stavite ih u zdjelu, a zatim ih obilno pospite solju. Dobro izmiješajte, pazeći da je sol ravnomjerno raspoređena i ostavite kriške da odstoje otprilike 10 minuta. To će pomoći izvući dodatnu vlagu iz krastavca.

Nakon što su se krastavci odmorili, vrijeme je za pripremu rotkvica i mladog kupusa. Započnite ih temeljitim pranjem, a zatim nastavite s rezanjem na tanke komade.

Kuhajte kokošja jaja u posebnom loncu kipuće vode otprilike 10 minuta dok ne postanu potpuno kuhana. Nakon kuhanja, uklonite ljusku s jaja i ostavite ih sa strane.

Nakon što isperete mikrozeleni slanutak, pomiješajte ga s krastavcem, rotkvicom i proljetnim kupusom u zdjeli. U zasebnoj maloj posudi pomiješajte gusti jogurt, senf i naribani češnjak kako biste napravili preljev za salatu.

Temeljito premažite povrće tako da ga prelijete dresingom i promiješate. U salatu dodajte kuhana jaja koja ste narezali.

Pažljivo pomiješajte sve sastojke, pazeći da su preljev i jaja dobro uklopljeni. Vaša ukusna i hranjiva salata od krastavaca sada je pripremljena za vaš užitak!

Ne samo da je ova salata nevjerojatno ukusna, već je i prepuna esencijalnih nutrijenata i vitamina, što je čini izvrsnim izborom za uključivanje u vaš hranjivi režim večere.

 

BONUS:

SOKOM OD ZOVE PROTIV OPAKIH BOLESTI: Pravi se lako, ne košta ništa…

Zova, svestrana biljka, koristi se u liječenju degenerativnih bolesti i kao preventiva protiv raka. Njegove sposobnosti jačanja imuniteta čine ga učinkovitim saveznikom u borbi protiv gripe i prehlade. Nadalje, zova posjeduje antivirusna i antibakterijska svojstva, što je čini prikladnim lijekom za simptome gripe. Bilo da se konzumira kao čaj skuhan od suhih cvjetova zove ili kao domaći sok od zove, njena ljekovita svojstva ostaju netaknuta.

Ovo botaničko čudo također pomaže u liječenju respiratornih stanja kao što su astma i infekcije pospješujući disanje i olakšavajući izbacivanje sluzi. Tijekom proljetne sezone kala se može koristiti za ublažavanje simptoma alergije na pelud. Dodatno, zova djeluje kao detoksifikator stimulirajući limfne žlijezde da eliminiraju toksine. Njegov terapeutski potencijal proteže se na liječenje različitih stanja kože uključujući akne, čireve, konjunktivitis i osipe.

Ne samo da ima laksativna svojstva, već djeluje i kao diuretik i potiče zdravlje bubrega. Koristi se u situacijama koje zahtijevaju pojačano znojenje. Njegova učinkovitost u olakšavanju mršavljenja pripisuje se njegovim svojstvima laksativa, diuretika i sredstva za detoksikaciju.

Za proizvodnju ZOVA soka ključno je odabrati dan s vedrim i sušnim uvjetima kada ZOVA cvjeta. Neophodno je locirati stablo u cvatu koje je daleko od izvora onečišćenja, poput prometnih ulica. Pažljivo otkinite svaki cvijet pojedinačno i spremite ih u vrećicu kako biste održali njihovu čistoću i svježinu.

Za pripremu ovog recepta potrebni su vam sljedeći sastojci: 20 cvjetova, 1 litra vode, 800 g šećera i sok od 1 limuna.

Koji je način pripreme za to?

Uzmite 20 nedavno ubranih cvjetova zove i potopite ih u 1 litru hladne vode. Ostavite ih da odmaraju na hladnom mjestu cijeli dan, izbjegavajući hlađenje. Nakon toga smjesu procijedite i umiješajte 800 grama šećera i sok od 1 limuna. Ostavite da odstoji dodatna 24 sata.

Kako bi se šećer otopio, smjesu povremeno promiješajte. Nakon toga procijedite kroz dupli sloj gaze i prebacite u bocu. Zatim se ovaj sok razrijedi vodom i konzumira kao pripravak. Priča povezana s ovim stablom obično se naziva “legendom” o trojanskom vladaru koji je imao uši poput koza.

Kada je carev brijač stigao da mu podšiša kosu, potkupljen je zlatnim novčićima kako bi tajna ostala skrivena od drugih. Iako je brijač pristao, kako je vrijeme prolazilo, on je postajao sve nesretniji zbog tereta skrivanja svog znanja.

Nakon što je donio odluku, odvažio se na polje gdje je nastavio iskopavati rupu. S krajnjom je odlučnošću tri puta ponovio rečenicu “Daj trojanskom caru kozje uši” dok je kopao, s namjerom da olakša caru zadatak.
Zapanjujuće, stablo je niknulo upravo iz rupe koju je iskopao. Pastiri u prolazu, nakon što su otkrili ovu osebujnu izraslinu, domišljato su je pretvorili u improviziranu lulu. Dok su se razigrano bavili instrumentom, odjeknula je očaravajuća melodija, zamijenivši potrebu za konvencionalnom glazbom.

Prastara pripovijest pod nazivom “Kozje uši za cara Troje” otkriva nadaleko poznatu tajnu carskog carstva. Za dugovječnost ovog drveta kažu da je nemjerljiva.