Danas ću vam prestaviti jedan koristan savjet za vaše domaćinstvo koji će vam biti sigurno od koristi.
Za one kojima je konstantno bilo teško čistiti svoje pećnice, sada je zgodan trenutak da istraže jednostavniju metodu. Ovo prirodno sredstvo za čišćenje učinkovito razgrađuje nakupljenu masnoću, omogućujući lakše čišćenje pećnice.
To nije znanstveni princip; nego je to samo jednostavna tehnika koja uključuje limun i sodu bikarbonu.
Potrebni su vam jedan limun, jedna vrećica sode bikarbone i silikonska spužvica za pranje posuđa.
POSTUPAK PRIPREME:
Prerežite limun na pola i iscijedite sok u posudu. Nakon toga umiješajte sodu bikarbonu u sok od limuna.
Pomiješajte sastojke i ostavite da se zapjene. Za pranje posuđa koristit ćemo silikonsku spužvicu.
Uronite ga u otopinu i temeljito očistite unutrašnjost pećnice, pazeći da uključite vrata. Na kraju, upotrijebite vlažnu krpu za brisanje površina.
Osušite površinu. Zadatak je završen.
Želimo vam svu sreću!
Možda ćete pronaći dodatne vrijedne prijedloge naših čitatelja, kao što je naribati sapun za pranje rublja u vruću vodu, miješati dok se potpuno ne otopi, zatim smjesu izliti u posudu za pečenje i staviti u pećnicu.
Postavite temperaturu na 120 stupnjeva i ostavite da se grije 30 minuta. Suzdržite se od otvaranja vrata.
Zatim upotrijebite kuhinjsku krpu za temeljito čišćenje unutrašnjosti jer se prljavština lako uklanja. Deterdžent može poslužiti kao zamjena za sapun za pranje rublja.
Da biste očistili staklo na vratima pećnice, pomiješajte sodu bikarbonu s toplom vodom kako biste stvorili pastu, koju zatim nanesite na vrata pećnice i ostavite da odstoji 20 minuta prije nego što je obrišete. Nakon toga unutrašnjost pećnice treba premazati octom i ostaviti 15 minuta.
Upotrijebite kuhinjsku krpu za brisanje svih površina, a zatim isperite vodom. Možete pripremiti mješavinu sode bikarbone i octa i nanijeti je na unutrašnjost pećnice. Ostavite ovu otopinu da odstoji 20 minuta prije čišćenja krpom i svježom vodom.
U staklenoj posudi pomiješajte 1 litru vode s 1 žlicom 9% octa. Zagrijte pećnicu na 150 stupnjeva i ostavite na toj temperaturi 30 minuta.
Očistite pećnicu dok je još topla; ovaj pristup omogućuje da se prljavština lako odvoji od cijele površine. Ako je potrebno, ponovite postupak čišćenja.
Za učinkovito uklanjanje tvrdokorne prljavštine, nanesite amonijak na cijelu površinu pećnice i ostavite je da odstoji preko noći sa zatvorenim vratima.
Pomiješajte toplu vodu s deterdžentom kako biste očistili pećnicu, zatim je isperite čistom vodom i osušite krpom. Kako biste uklonili kamenac i prljavštinu s dna pećnice, upotrijebite običnu sol – nanesite sloj soli, uključite pećnicu i pustite da sol dobije zlatno smeđu nijansu. Nakon toga uklonite sol i isperite površinu čistom vodom prije nego što je osušite.
Površina se može premazati praškom za pecivo, zatim lagano poprskati vodom, a zatim ostaviti da odstoji 20 do 30 minuta. U tom će intervalu prašak za pecivo učinkovito upiti masnoću i prljavštinu. Naknadno će biti dovoljno nježno brisanje za čišćenje područja.
Pomiješajte naribani sapun za pranje rublja s octom i sodom bikarbonom, pa smjesom temeljito premažite cijelu unutrašnjost pećnice. Ostavite da odstoji 3 sata. Nakon toga isperite površine toplom vodom i kuhinjskom krpom.
Da biste napravili učinkovit deterdžent, pomiješajte 1/4 šalice vode, soli i sode bikarbone da dobijete gustu pastu. Navlažite unutrašnjost i vanjštinu pećnice, zatim nanesite ovu smjesu nekoliko sati ili ostavite da odstoji preko noći.
Dodatno se može dodati mala količina deterdženta.
Kako biste postigli temeljito čišćenje pećnice, pomiješajte limunsku kiselinu, prašak za pecivo i deterdžent. Žlicom izmjerite sve sastojke i miješajte dok smjesa ne dobije konzistenciju poput kiselog vrhnja.
Rasporedite tvar po zaprljanim mjestima i ostavite da djeluje 20 minuta. Nakon toga, obrišite područje krpom i čistom vodom, a zatim provjerite je li osušeno.
U nastavku pogledajte video prilog: