U jesen, dok lišće opada s drveća i grmlja u vrtu, morate izvršiti jedan bitan zadatak koji će koristiti vašoj budućoj žetvi. Ova radnja uvelike povećava urod za nadolazeću godinu, što rezultira ne samo većim nego i zdravijim voćem i povrćem.
Operacija poznata kao eradikacijski tretman je značajan zadatak koji se odvija u jesen. Upute kako to izvesti možete pronaći na YouTube kanalu GENERAL’SKIJ SAD.
Što je eradikacijski tretman? To je metoda koja se koristi za uklanjanje raznih bolesti i štetnika koji mogu postojati na stablima ili njihovom lišću nakon završetka sezone rasta.
Ako se ne pozabave tim štetočinama i bolestima, mogu preživjeti zimu i naštetiti prinosu usjeva sljedeće godine. Za iskorjenjivanje mogu se primijeniti različiti tretmani, poput bakrenog sulfata i željeznog vitriola; međutim, jedan od najučinkovitijih pristupa je primjena uree.
Pravilna uporaba uree
Urea služi kao učinkovito rješenje za liječenje eradikacije. Njegov snažan učinak ne uključuje samo bolesti, ciljajući i na štetnike koji mogu naštetiti drveću i grmlju.
Za pripremu spreja treba pomiješati jednu šalicu uree (oko 300 grama) s 10 litara vode. Nakon toga, ova smjesa se može nanijeti na deblo i grane drveća.
Kada je prikladno vrijeme za provođenje eradikacijskog tretmana? Ovaj tretman treba provesti tek nakon što lišće opadne.
Ova metoda jamči da se aktivni sastojci dostavljaju na svako područje stabla ili grma koje zahtijeva zaštitu.
Ova metoda je prikladna za niz voćaka i grmova, kao što su grožđe, jabuke, šljive, ribizli, maline i drugo vrtno raslinje.
Što čini eradikacijski tretman bitnim? U jesen ovaj tretman služi kao ključni preventivni korak koji pomaže u uklanjanju opasnosti od bolesti i štetnika koji su možda već prisutni u ranoj fazi.
Kao rezultat toga, žetva sljedeće godine nije samo veća u količini, već je i poboljšana u kvaliteti. Nadalje, robusna stabla i grmovi pokazuju veću otpornost i manje su osjetljivi na razne stresne faktore, uključujući mraz i sušu.
Kako biste osigurali obilnu i zdravu berbu sljedeće godine, ne zaboravite izvršiti tretman za iskorjenjivanje nakon što lišće opadne.
Prije nego što dođe zima, pobrinite se da koristite ureu ili druge odgovarajuće tretmane za svoje vrtno drveće i grmlje. Ova jednostavna radnja pridonijet će održavanju zdravog vrta koji daje ukusne plodove.
Dodatne informacije potražite u priloženom videu.
BONUS:
SAM0 KVASAC, MAL0 MEDA I CIJELU N0Ć SPAVAM S OTVORENIM PR0ZOR0M: Šibač protiv 0MRAŽENIH komaraca, djeluje B0LJE 0D kemije!
Esencijalni sastojak koji je neizostavan za naše omiljene domaće recepte također ima skriveni potencijal koji većini ostaje nepoznat.
Pretpostavljam da se kvasac može naći u gotovo svakoj kuhinji.
Uz ukusno kiselo tijesto i druge kulinarske užitke, nudimo niz uzbudljivih prilika za uključivanje ovog neupadljivog čuda naše kuhinje u vaš repertoar.
Za samo nekoliko centi transformativna moć kockice kvasca može vas doista zaprepastiti.
Zamka za komarce dizajnirana je da bude učinkovita iu zatvorenim iu otvorenim prostorima, služeći kao snažan atraktant koji mami više od vaše krvi.
Lako ga možete rasporediti na raznim mjestima, poput terase ili čak unutar samog stana.
Budite sigurni, komarce ta “dobrota” neodoljivo privlači, no kad se jednom u njoj nađu, spasa nema.
Učinkovitost zamke od šećera ili meda i kvasca leži u njegovoj sposobnosti da privuče komarce oslobađanjem ugljičnog dioksida i proizvodnjom topline, oba nusproizvoda fermentacije.
Za otprilike jednu šalicu vode potrebno je odmjeriti tri decilitra.
Potrebna je mjera od 1/4 šalice smeđeg šećera.
Za ovaj recept možete koristiti ili 1/4 žličice suhog kvasca ili svježeg kvasca.
Bilo je ukupno pet boca od po dvije litre koje su bile potpuno prozirne.
Proces izvršavanja ovog zadatka je sljedeći:
Podijelite bocu na dva jednaka dijela.
Pomiješajte toplu vodu sa smeđim šećerom i miješajte dok se šećer potpuno ne otopi.
Nakon što se slatka otopina ohladi, pažljivo je prebacite u donji dio boce.
Uključite kvasac koji ne zahtijeva miješanje.
Proizvodnja ugljičnog dioksida od strane kvasaca snažno privlači komarce.
Okrenite gornji dio boce i stavite ga u donji dio.
U slučaju da ne prianjaju, zalijepite ih ljepljivom trakom.
Prekrijte donji dio boce crnim materijalom ili ga premažite crnom bojom.
Gornji dio ostaje nezaprljan i bez prljavštine.
Ključ leži u činjenici da se komarci radije skrivaju u slabo osvijetljenim područjima, osobito u onim gdje mogu otkriti prisutnost ugljičnog dioksida.
Moj uobičajeni pristup je raspodijeliti smjesu u više boca.
Doživite nevjerojatne prednosti maske od kvasca za poboljšanje vaše ljepote. Ako se borite s problematičnom kožom, nesumnjivo ćete pronaći veliku vrijednost u uključivanju maske od kvasca u svoju rutinu njege kože.
Učinkovito uklanjajući bakterije odgovorne za upale i ružne osipe, pruža dragocjenu pomoć.
Za nanošenje ove smjese na lice jednostavno pomiješajte malu količinu mlijeka s 1/2 kockice kvasca.
Nakon što ga ostavite na koži u trajanju od 20-30 minuta, jednostavno ispiranje vodom je sve što je potrebno.
Ovaj kućni enzimski čistač svestrano je rješenje koje se može koristiti za mnoštvo zadataka čišćenja, uključujući odvode, sudopere, podove i bezbrojne druge površine, osiguravajući blistav rezultat svaki put.
Kao ilustracija, on neprestano prazni jednu bočicu ove izvanredne otopine u odvod, a ja sam uvjeren da nema opasnosti od začepljenja ili neugodnih mirisa.
Ovaj recept nudi mnoštvo namjena, što ga čini doista svestranom opcijom za čišćenje kućanstva. Umjesto da se oslanjam na razne praškove za čišćenje, sredstva za poliranje, deterdžente i sredstva za čišćenje podova, smatram da je ovaj recept učinkovita zamjena za sve to.
Kvasac se pokazao vrlo učinkovitim lijekom protiv mrava, služeći kao odličan oblik kontrole štetočina za ove sićušne insekte.
Za naš recept potrebno nam je otprilike 300 grama ili oko 2 šalice limunove ili narančine kore.
Otprilike pola šalice ili 100 g smeđeg šećera.
Dovoljna je samo jedna žličica kvasca.
Plastična boca od 2 litre.
Volumen vode koji odgovara jednoj litri.
KAKO SE KORISTI:
Započnite pažljivim prebacivanjem smeđeg šećera u zdjelu pomoću slamke ili lijevka.
Uzmite kore i narežite ih na manje komade prije nego ih stavite u odgovarajuću posudu.
Zatim dodajte kvasac zajedno s jednom litrom vode.
Provjerite je li boca dobro zatvorena prije nego što je snažno protresete kako bi se šećer potpuno otopio.
Nakon snažnog mućkanja pola minute, ostavite sa strane.
Ostavite smjesu da odstoji dva tjedna, pažljivo je protresite svaki dan.
Nakon što procijedimo tekućinu, čvrsti dio možemo pomiješati sa sodom bikarbonom, stvarajući savršenu alternativu prašku za čišćenje sudopera i kuhinjskih pultova.
Nakon detaljnog pregleda, s pouzdanjem mogu preporučiti miješanje sode i krutine za postizanje optimalnih rezultata.
Stavite sadržaj u posudu koja se može ponovno zatvoriti.