Za one koji imaju kašalj ili začepljenje u plućima, razmislite o ovom prirodnom receptu za đumbir. Brojni su darovi prirode koji mogu pomoći u borbi protiv raznih bolesti.
Ovaj recept je nevjerojatno koristan, pa ga ne zaboravite sačuvati za kasnije.

Pogledajte ovaj vodič s YouTube kanala meine leckere küche. Pruža učinkovit napitak za ublažavanje kašlja i promicanje zdravlja pluća.

Zahtijevamo sledeće sastojke:

1 litra vode, komadić đumbira, 2 klinčića, 1 žlica kadulje, 1 limun, 1 žličica cimeta i žlica meda.

Postupak pripreme:

Započnite pranjem đumbira i nasjeckanjem na male komadiće. Zatim ga stavite u lonac, dodajte vode da bude pokriveno i kuhajte 10 minuta kad provrije.
Uključite klinčiće i žlicu kadulje.

Pokrijte ga i ostavite da odstoji 30 minuta. Nakon što to vrijeme prođe, iscijedite limun i dodajte sok u juhu.
Na kraju umiješajte žličicu cimeta, propasirajte kroz cjedilo i dodajte med za slatkoću.

Ovaj napitak vrlo je koristan za liječenje bronhitisa, pomaže u uklanjanju sluzi iz pluća i jača imunološki sustav. Savjetuje se uzimanje ovog napitka tri puta dnevno prije jela.

Uvarak od kamilice: Uzmite 1 žlicu osušene kamilice i stavite je u šalicu. Dodajte kipuću vodu i ostavite da kuha 20 minuta.

Zatim procijedite čaj od kamilice i dodajte žličicu meda. Čaj od kamilice poboljšava pamćenje, ubrzava metabolizam i pomaže u regulaciji razine šećera u krvi.
Ovaj čaj ima antibakterijska svojstva i pomaže u smanjenju unutarnje upale.

Napitak od klinčića prožet lovorovim listom, crvenim lukom i ružmarinom. Klinčići su služili kao začin od davnina, a također se koriste u tradicionalnoj medicini za pomoć kod problema s disanjem i respiratornih bolesti.

Potrebno nam je: mala količina klinčića, 8 listova lovora, 2 grančice ružmarina, 2 glavice crvenog luka i 1 limun.
voda

Postupak pripreme:

Stavite otprilike šaku klinčića u tavu, zatim dodajte lovorov list zajedno s grančicama ružmarina. Crveni luk obiluje esencijalnim mineralima i vitaminima, ima antimikrobna svojstva, a glavna prednost nalazi se u vanjskim slojevima luka.
Dodajte vodu i zakuhajte.

Narežite luk na slojeve, umiješajte ga u juhu i kuhajte otprilike 5-7 minuta. Nakon toga ostaviti sa strane da se ohladi.
Smjesu ulijte u odgovarajuću posudu, dodajte limunov sok i konzumirajte svaki dan nakon obroka. Držite u hladnjaku do 2 dana.

 

BONUS:

KISELINA SA ŽELUCA ME GUŠILA DANIMA SVE DOK MI PRIJATELJICA NIJE DALA DA OVO POPIJEM

Refluks kiseline često se signalizira uobičajenom pojavom žgaravice. Uz žgaravicu, pojedinci mogu doživjeti dodatne simptome kao što su regurgitacija hrane ili kiselih tekućina, poteškoće s gutanjem, napadi kašlja, osjećaj nedostatka zraka i nelagoda u prsima, osobito kada se noću leže.

Kako biste spriječili žgaravicu, savjetuje se konzumiranje manjih porcija i izbjegavanje hrane koja je može izazvati, uključujući pržena ili masna jela, čokoladu i paprenu metvicu. Osim toga, suzdržavanje od alkohola i nikotina može biti korisno u izbjegavanju te neugode.

U nastavku ćemo vam dati recept za domaći napitak koji vrlo učinkovito ublažava tegobe uzrokovane žgaravicama.

POTREBNI SASTOJCI:

Jednaka je količina jednog krumpira i jedne jabuke.

KAKO SE PRIPREMA OVAJ NAPITAK?

Započnite s guljenjem krumpira i iscijedite sok tako da ga procijedite kroz gazu. Prebacite sok od krumpira u čašu. Isti postupak ponovite sa sokom od jabuke. Pomiješajte ova dva soka i konzumirajte ovu mješavinu dva puta dnevno.

Za optimalne rezultate savjetuje se unos ovog domaćeg soka otprilike sat vremena prije jela. Učinci ove prakse bit će vidljivi u iznimno kratkom vremenskom razdoblju!

Kako bi se simptomi žgaravice učinkovitije ublažili, ključno je usvojiti zdrave navike prehrane, koje podrazumijevaju unos manjih obroka tijekom dana i suzdržavanje od ležanja neposredno nakon obroka. Uz to, podizanje uzglavlja kreveta za nekoliko centimetara može biti korisno u sprječavanju noćnog refluksa kiseline.

Nadalje, ključno je kloniti se ogromnog stresa i usvojiti tehnike opuštanja koje mogu učinkovito kontrolirati simptome žgaravice.

Provođenjem odgovarajućih mjera i nužnim prilagodbama načina života, većina pojedinaca ima mogućnost značajno poboljšati svoje blagostanje i smanjiti pojavu i težinu žgaravice.

Međutim, u slučajevima kada simptomi žgaravice eskaliraju ili ustraju s učestalošću, nužno je konzultirati se sa zdravstvenim stručnjakom kako bi se eliminirala mogućnost temeljnih zdravstvenih problema i primilo odgovarajuće liječenje.