Tijekom mnogih desetljeća u radnoj snazi, pojedinci su izloženi različitim okolnostima i osobnostima. Slijedom toga, žena koja je 35 godina svog života posvetila radu čistačice odlučila je svog poslodavca iznijeti svoj stav posljednjeg dana prije mirovine, ustvrdivši da njezin šef treba pokazati više poštovanja prema svojim zaposlenicima.

Ovim činom anonimna je žena osvojila britansku javnost, a njezino je pismo izazvalo pozornost medija. Pismo se brzo pretvorilo u viralnu senzaciju na društvenim mrežama.

“Draga gospođo, želim vas obavijestiti da je sutra moj posljednji dan zaposlenja. Dogovorio sam sredstva za čišćenje za kolegu koji će preuzeti moje odgovornosti. Moja odluka o odlasku uslijedila je nakon vašeg agresivnog i oštrog ponašanja prema meni, što služi kao potvrda vašeg karaktera. Želio bih da imate na umu ovu misao: U svijetu u kojem imate priliku biti bilo tko, odaberite biti ljubazan”, navodi se u pismu, prenosi se u pismu. uz Ogledalo.

Pismo koje je podijelila njezina kći prenijelo je osjećaje: “To je razlog zbog kojeg gajim duboku naklonost prema svojoj majci. Nakon što je 35 godina posvetila svojoj ulozi čistačice, odlučila je danas okončati svog užasnog poslodavca i svima otkriti svoj pravi karakter. Želeći joj sretnu mirovinu.

Više od 135.000 pojedinaca izrazilo je svoje odobravanje njezine objave, a brojni drugi podijelili su svoja iskustva s tim u vezi.

“To je za pohvalu! Moj otac je 30 godina posvetio svojoj ulozi školskog domara, trpeći poniženja od svojih kolega”, primijetila je jedna žena.

“Odrasla sam u kućanstvu koje mi je usadilo uvjerenje da svako zanimanje zaslužuje poštovanje. Bez obzira radi li se o čistačici ili vlasnici tvrtke, svaka uloga ima jednaku vrijednost i zaslužuje da se prema njoj postupa s dostojanstvom. ‘Svaka čast tvojoj majci’, primijetila je druga žena.

 

BONUS ČLANAK:

Svakodnevno se bavimo ovom aktivnošću, često ne shvaćajući da pridonosi nastanku demencije: navike štetne za zdravlje mozga.

Mnogi pojedinci često zanemaruju da određene dnevne navike mogu povećati rizik od razvoja demencije za čak 50%.

Gledanje televizije: aktivnost koja može oštetiti kognitivnu funkciju. Nakon dugog i napornog dana, mnogi se pojedinci opuštaju gledajući filmove ili serije na televiziji. Unatoč tome, produljeno gledanje televizije može negativno utjecati na vid i povećati rizik od razvoja demencije.

Studija objavljena u Journal of the American Medical Directors Association ispitala je odnos između vremena provedenog pred ekranom i kognitivnog zdravlja među sredovječnim i starijim odraslim osobama.

Istraživanje je obuhvatilo preko 400.000 osoba iz Velike Britanije, prosječne dobi od 55,8 godina. Rezultati su pokazali da posvećivanje pet sati dnevno gledanju televizije može povećati vjerojatnost razvoja demencije, Parkinsonove bolesti i moždanog udara.

Istraživačka studija koju su proveli znanstvenici s Medicinskog sveučilišta Tianjin u Kini analizirala je podatke 407.792 osobe u dobi od 37 do 73 godine. Unutar ove skupine, 40.000 sudionika je dobilo snimanje mozga. Tijekom 13-godišnjeg praćenja, dijagnoze su uključivale 5227 slučajeva demencije, 6822 slučaja moždanog udara i 2308 dijagnoza Parkinsonove bolesti.

Većina ispitanika, točnije 61 posto, izjavilo je da pred ekranom provede između jednog i četiri sata dnevno. U prosjeku, sudionici su svaki dan posvetili 2,7 sati gledanju televizije, dok je vrijeme provedeno ispred računala u prosjeku iznosilo 1,1 sat.

Navike gledanja televizije povezane su s povećanim rizikom od demencije i nekoliko drugih zdravstvenih stanja. Pojedinci koji dnevno gledaju televiziju tri do pet sati imaju 15% veću vjerojatnost da će razviti demenciju u usporedbi s onima koji ograniče gledanje na jedan sat ili manje. Štoviše, osobe koje dnevno provode više od pet sati pred ekranima suočene su s 44 posto većim rizikom od demencije, 12 posto većim rizikom od moždanog udara i 28 posto većim rizikom od Parkinsonove bolesti (izvor Danas.rs).

Točni čimbenici koji pridonose štetnom utjecaju gledanja televizije na mozak još uvijek su donekle nejasni. Jedna teorija predlaže da sjedilački način života, obilježen ograničenom tjelesnom aktivnošću, može dovesti do kronične upale i smanjenog protoka krvi u mozgu. Kao rezultat toga, može biti da problem nije u samom činu gledanja televizije, već u tome da ostanete sjediti duže vrijeme bez ikakvog kretanja.

Jesu li vam ove informacije bile korisne? Pozivamo vas da ovu objavu podijelite sa svojim poznanicima.