Nedavno je voditelj Žika Jakšić primljen u bolnicu zbog neočekivanih zdravstvenih problema. Kako prenose mediji, Žika je doživio tegobe zbog kojih je bio podvrgnut nizu liječničkih pregleda. Srećom, njegovo stanje se u međuvremenu stabiliziralo te je otpušten iz bolnice.
Prema do sada dostupnim informacijama, on se trenutno oporavlja u svom domu na Bežanijskoj kosi. Zahtijeva potpuni mir, zbog čega izbjegava javne nastupe.
I dalje nerado otkriva informacije medijima, unatoč nedavnim komentarima ljudi iz njegovog najužeg kruga o njegovom zdravstvenom stanju.
“Upoznat sam da je kod kuće, jer se nismo čuli niti smo ga vidjeli. Izgleda da niko nije pokušao da stupi u kontakt s njim. Zbog njegove hospitalizacije bez telefona, nije bilo moguće doći do njega. Komunikacija je bila potpuno nemoguća. Po mojim saznanjima proveo je desetak dana u bolnici Sveti Sava”, rekao je harmonikaš Mikica Gačić.
Suzani Jovanović, supruzi preminulog Saše Popovića, obratili su se novinari raspitujući se o zdravstvenom stanju Žike Jakšića; međutim, odlučila je ne otkriti nikakve specifične informacije u vezi s njegovim stanjem.
“Od Žike nisam dobila nikakvu komunikaciju, niti sam upoznata s njegovim zdravstvenim stanjem”, kratko je za Blic rekla udovica Suzana Jovanović.
BONUS ČLANAK:
OBAVEZNO zasadite limun: Smatra se svetim, pravi je magnet za BOGATSTVO, zdravlje i uspeh!
Drvo limuna je poštovano kao sveto od antike, prepoznato po moćnoj sposobnosti da privuče bogatstvo, zdravlje i prosperitet. Podstiče radoznalost i povećava uvažavanje znanja i učenja, čineći ga odgovarajućim dodatkom prostorima namenjenim za različite aktivnosti. Za domaćinstva sa decom koja mogu imati koristi od povećanog ohrabrenja, samopouzdanja i angažovanja, ugradnja limunovog drveta bi bio odličan izbor.
Štaviše, veruje se da drvo limuna, prema feng šui principima, pomaže nezaposlenim osobama dajući im odgovarajuću energiju. To ih podstiče da izađu iz svojih zona udobnosti i stupe u kontakt sa novim poznanicima, što na kraju dovodi do potencijalnih novih mogućnosti.
Drvo limuna pokazuje izuzetnu snagu tokom faze cvetanja i plodova, služeći kao zaštitna barijera protiv raznih negativnih uticaja koji mogu pokušati da se infiltriraju u vaš dom. Da biste osigurali da ovo drvo pozitivno utiče na dobrobit vašeg domaćinstva, neophodno je da mu obezbedite odgovarajuću negu i pažnju.
Kada se stavi u crvenu saksiju, transformiše se u efikasan magnet za novčiće, posebno ako je nekoliko novčića postavljeno na dno saksije pre sadnje. Neophodno je odabrati lonac odgovarajuće veličine; limunu koji se nalazi u posudi koja je premala neće imati dovoljno prostora da napreduje, što će dovesti do poremećaja njegovog biopolja, što vam na kraju neće biti od koristi.
**Proces sadnje limunovog drveta u kontejneru**
Možda ste razmišljali o izvodljivosti uzgoja limuna u saksiji dok ste boravili u stanu. Ovaj poduhvat je prilično jednostavan; odsustvo terase ili bašte neće predstavljati nikakav izazov, pod uslovom da se pridržavate naših smernica.
Metoda za uzgoj drveta koje proizvodi ovo citrusno voće uključuje sadnju semena limuna. Proces setve je prilično jednostavan. Da bi se podstaklo klijanje, preporučljivo je čuvati seme u frižideru dve nedelje, održavajući temperaturu između 1 i 5 stepeni Celzijusa. Nakon ovog perioda, seme treba staviti u zemlju, pri čemu je početak marta optimalno vreme za sadnju.
Alternativni metod uključuje potapanje semena u vodu na nekoliko sati da bi se olakšalo omekšavanje i uklanjanje membrane. Nakon ovog procesa, golo seme se vraća u vodu na neko vreme pre nego što se prenese u lonac. Neophodno je osigurati da tlo ostane dovoljno vlažno. Nadalje, na vrh treba postaviti sloj malih kamenčića, koji će omogućiti da klice izađu kroz ovaj sloj.
Neophodno je zapamtiti da uspešna biljka limuna u saksiji zahteva obilje svetlosti i topline. Stoga, uverite se da je uvek blizu prozora. Pored toga, pratite temperaturu u stanu, jer ne sme da padne ispod 21 stepen Celzijusa. Dozvoljena je i upotreba fluorescentnih sijalica od 40 vati.
**Navodnjavanje igra ključnu ulogu u održavanju zdravlja i vitalnosti biljaka**
Pre svega, važno je uzeti u obzir kvalitet vode koja se koristi za navodnjavanje vašeg limuna u saksiji. Voda treba da bude bez kamenca, a preporučljivo je i da je prethodno prokuvana. Pored toga, izbegavajte upotrebu hladne vode; pogodna je samo mlaka voda. Važno je da ambijentalni vazduh održava određeni nivo vlažnosti, pa se preporučuje povremeno postavljanje posuda sa vodom na grejne elemente.
Tokom zimskih meseci preporučljivo je smanjiti učestalost zalivanja na otprilike jednom u dve nedelje. Suprotno tome, leti se preporučuje da se listovi zamagljuju svakodnevno kako bi se sprečilo uvenuće. Da bi se poboljšala hidratacija, preporučuje se upotreba cevi za navodnjavanje.
Preporučljivo je da svako domaćinstvo, posebno ono sa decom, uzgaja drvo limuna.