Do sada nisam bio upoznat s ovom tehnikom čišćenja perilice rublja, ali ne mogu je dovoljno toplo preporučiti. Učinkovito uklanja svu prljavštinu s perilice rublja, ostavljajući je kao nova nakon temeljitog pranja.

Inspiracija za vašu e-poštu vas čeka! Svaki dan ćemo vam dostaviti sažetak najboljih ideja ravno u vašu pristiglu poštu.
Jednostavno se pridržavajte uputa iz vodiča s YouTube kanala JECA SVAŠTARICE.

Možda vjerujete da je vaša perilica čista, ali ćete biti zadivljeni rezultatima nakon dubinskog čišćenja.

Odmah ćete cijeniti ovaj izvrstan savjet. Da bi perilica rublja učinkovito funkcionirala potrebno ju je dobro održavati, što možete postići dosljednim čišćenjem.

Potrebne su nam dvije tablete za perilicu posuđa.

Postupak:
Stavite dvije tablete u perilicu posuđa u prazan bubanj perilice.

Zatvorite vrata perilice rublja i odaberite ciklus pranja pamuka na 60 °C. Sada možete pokrenuti perilicu rublja i pustiti je da dovrši puni ciklus dok je prazna.
Ako promatrate vodu u bubnju, primijetit ćete da postaje prljava nakon samo 10 minuta.

Jedan sat nakon ciklusa, voda u perilici rublja postaje prilično prljava, što znači da je bila puna taloga. Po završetku programa perilica rublja ostaje blistava i potpuno čista, što upućuje na poboljšanje kvalitete pranja.

Vi ste ovo preporučili! Pozdrav, gospodine/gospođo, želim ponuditi jednostavnu, ali vrlo učinkovitu metodu za čišćenje vaše perilice od kamenca, naslaga, prljavštine te bakterija i plijesni koji se uglavnom nakupljaju na gumenoj brtvi.

Često sam koristio ocat, ali mi ga je stručnjak za pranje rublja preporučio, prvenstveno zbog mogućnosti da nagriza određene dijelove perilice, što može dovesti do oštećenja – limunska kiselina predstavlja sličan rizik. Kao rezultat toga, samo povremeno koristim ove tradicionalne metode; na primjer, s vremena na vrijeme zamijenim čašu octa za omekšivač tijekom posljednjeg ciklusa pranja.

Posudu za deterdžent sada čistim isključivo limunskom kiselinom koju uvijek vadim da čistim na ovaj način.

Međutim, vratimo se ranijim savjetima mog poznatog mentora. Obične tablete za pranje posuđa bit će dovoljne.

Stavite dvije stvari u bubanj, postavite perilicu na 90 stupnjeva i odaberite najduži ciklus pranja. Kada završite, vaši će predmeti izgledati potpuno novi i bit će temeljito očišćeni, uključujući područja koja su obično izvan vidokruga.

Osim toga, ovo ste preporučili! Djeluje protiv bakterija, virusa i plijesni.

Ulje čajevca pokazuje najsnažnija antigljivična svojstva među svim prirodnim tvarima, a vrijedi napomenuti da ocat znatno zaostaje čak i za polovicu njegove učinkovitosti.

Sve što vam uistinu treba je mala količina: ja dodajem 5 kapi u svoj tekući deterdžent i pomaže mi da se osjećam opušteno.

Možda mislite da će korištenje ove metode pranja biti skupo, ali nije tako. Na primjer, ako kupite malu bočicu od 120 ml, ona sadrži 2400 kapi, što je dovoljno za 480 pranja.
Jedna me boca dobro služila dvije godine. 🙂
Ne koristim ga samo za čišćenje, već i za tjeranje komaraca i krpelja tijekom ljetnih mjeseci.

Za suzbijanje neugodnih mirisa iz perilice rublja važno je redovito ih dezinficirati kako biste osigurali da ispravno funkcioniraju i da ostanu bez mirisa. Iako postoje posebni proizvodi za čišćenje dizajnirani za ovaj zadatak, redovita tekućina za ispiranje usta također može biti učinkovita alternativa.

Napunite čašu do pola vodom, zatim je ulijte u odjeljak u koji ide deterdžent i nastavite s pokretanjem programa. To će eliminirati sve gljivice, plijesan i bakterije.
Korištenje običnog praška za pecivo učinkovit je način čišćenja vaše perilice rublja: jednostavno dodajte jedan paketić u odjeljak za deterdžent i pokrenite ciklus pranja.

Radim na najvišoj temperaturi i najdužem trajanju.