Još uvijek nije objašnjeno zašto se pojedinci međusobno privuku u mnoštvu ljudi.Prema cijenjenom ruskom psihologu, Mihailu Labkovskom, postoji jedinstvena karakteristika koja ima potencijal da očara svakog muškarca kada su žene u pitanju, a to je samopouzdanje. Neke mlade žene čvrsto drže uvjerenje da moraju stalno održavati izgled dotjerane, našminkane i kratke suknje danju i noću kako bi pridobile mušku naklonost. Međutim, muškarca koji sebe visoko poštuje ne može namamiti žena kojoj nedostaje samopouzdanja. Dr Labkovsky tvrdi da su najprivlačnije žene one koje posjeduju snažan osjećaj vlastite vrijednosti. Nadalje, psiholog navodi da žene koje se gorljivo prilagođavaju društvenim trendovima i očajnički traže pažnju suprotnog spola nikada neće moći zaokupiti interes pravog muškarca. Djevojke koje žrtvuju svoje blagostanje da bi zadovoljile druge nikada neće postići istinsku sreću.

Prema Labkovskom, žene se jako trude da poboljšaju svoju privlačnost muškarcima. To uključuje pridržavanje strogih dijeta, traženje kozmetičkih tretmana, podvrgavanje raznim injekcijama, promjenu frizure, pa čak i pribjegavanje kirurškim zahvatima. Labkovski tvrdi da će se žene s negativnom slikom o sebi boriti da pronađu odgovarajuće partnere, jer će ih partneri neminovno ostaviti zbog mlađih i privlačnijih žena. Da biste postali žena koja privlači pažnju muškaraca, prvo morate naučiti cijeniti sebe, a zatim strpljivo čekati divljenje drugih. Labkovski zaključuje da kada osoba zaista voli sebe, mišljenja drugih postaju beznačajna. Labkovski, poznati ruski psiholog, osvaja publiku svojim pronicljivim i pronicljivim gledištima. Njegov primarni fokus je na rješavanju ženskih problema, posebno na utjecaj majčinih postupaka na njenu kćer.

Alarmantni podaci otkrivaju da žene često doživljavaju viktimizaciju u svojim porodicama. Labkovski osporava ideju da žene poseduju inherentnu pasivnost i spremnost da se žrtvuju. Štetne društvene norme i očekivanja imaju direktan uticaj na djevojčice, a potom i na žene. Ova uvjerenja ovjekovječuju roditeljske izjave poput „Djevojčice ne bi trebale ulaziti u sukobe“ ili „Održi prisebnost i šuti, uzdigni se iznad njega.

Među raznim pogrešnim i neutemeljenim predodžbama koje postoje, može se pronaći vjerovanje da “žena mora patiti”. Nažalost, mnoge majke ovjekovječuju ove štetne poruke prenoseći ih vlastitim kćerima. Ipak, postoje slučajevi u kojima majka osnažuje svoju kćer, pozivajući je da bude otporna, da se potvrdi i podsjeća je na njen neograničeni potencijal. Ironično, i sama majka živi kao žrtva. Najštetniji način akcije koju majka može da preduzme jeste da uvuče svoje dete u sukobe sa ocem i proglašava: “Vidi šta mi je tvoj otac uradio!” Ovo se nikada ne bi smjelo dogoditi. Ključno je imati na umu da nečije dijete ne treba da preuzima ulogu terapeuta.

Oglasi - Advertisement